فروشگاه اینترنتی فایل های مقالات آموزشی کشاورزی
SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

باوجود تنوع بیش از حد در جنس کاج که حدود 120 نوع را دارا میباشد، چرا در کشور ایران تنها بتعداد محدود از انواع ان رایج است ، لطفا علت انرا بنویسید و نظر خویشرا در رابطه به تطابق نوع کنتورتا و پاندروسا در مناطق کوهستانی وسرد ایران و افغانستان بنگارید. با احترام جمال حسامی از افغانستان
درخواست شده توسط کاربر مهمان و پاسخ داده شده توسط Admin در 25-Apr-2010 15:21 (1415 خوانده شده)
کاج یک درخت مخروطی از جنس کاج , درخانواده کاج می باشد.حدود 115 گونه درخت کاج در دنیا وجود دارد که در منابع مختلف بین 105 و 125 گونه پذیرفته شده است. درختان کاج بیشتر آنها بومی نیمکره شمالی می باشند. کوچکترین کاج , کاج پا کوتاه سیبری و پوتوسی پینیون , و بلند ترین آن کاج قندی می باشد.کاج ها چوب نرم سریع الرشد دارند و در جنگل های نسبتا" متراکم رشد می کنند.کاج ها در خاک های اسیدی به خوبی رشد می کنند و برخی از آنها در خاک های آهکی رشد می نمایند.بیشتر کاج ها به خاک های دارای زهکشی خوب نیاز دارند. به همین خاطر خاک های شنی را ترجیح می دهند.تعداد کمی از آنها می توانند در خاک های دارای زهکشی ضعیف هم رشد نمایند.چندین گونه آن به شرایط مناطق مرتفع ساز گار هستند.


بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم