فروشگاه اینترنتی فایل های مقالات آموزشی کشاورزی
SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

سلام آقای مهندس من لیسانس گیاه پزشکی دارم میخواستم در مورد کشت هیدروپونیک کمکم کنید چون میخواهم در این زمینه فعالیت کنم و در یک سالن بزرگ سرمایه گذاری کنم لطفا راهنمایی ام کنید بصورت کاملا عملی
درخواست شده توسط کاربر مهمان و پاسخ داده شده توسط Admin در 04-Aug-2010 19:23 (665 خوانده شده)
هیدروپونیک فن آوری رویاندن گیاهان در محلول غذایی یعنی در اب دارای کود می باشد . در این روش ممکن است ریشه گیاهان به طور کامل در محلول غذایی بدون استفاده از حمایت کننده در آب قرار گیرند یا اینکه برای حمایت از ریشه گیاهان از مواد مصنوعی مانند شن و غیره در محلول غذایی استفاده شود.
گردش محلول غذایی در سیستم هیدروپونیک ازاد است یعنی یک بار محلول غذایی در اختیار ریشه گیاهان قرار می گیرد و سپس از سیستم خارج می گردد یا اینکه گردش محلول غذایی در سیستم هیدورپونیک بسته می باشد که محلول غذایی پس از باز یابی , مجددا" وارد سیستم گردد.
فقط شش نوع سیستم مختلف هیدروپونیک وجود دارد که این سیستم ها از نظر تنظیم , اندازه و نوع مواد مورد مصرف با هم متفاوت می باشند.
در یک کشت هیدروپونیک ممکن است یک بوته گوجه فرنگی 15 تا 20 برابر بیشتر از گوجه فرنگی کشت شده در فضای ازاد محصول دهد.
بنابراین با توجه به تنوع زیاد در کشت هیدروپونیک و نوع گیاهان مناسب با این سیستم ها مطالب زیادی وجود دارد . مشکلات و اطلاعات مورد نیاز را به طور مجزا اعلام کنید تا به صورت مقالات در سایت ارائه گردد.
ارازقلی قرنجیک


بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم