فروشگاه اینترنتی فایل های مقالات آموزشی کشاورزی
SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

با سلام

چرا درختان كنار هم با اينكه از يك خاك و يك كاني استفاده مي كنند طعم ميوه ها متفاوت است بعضي ميوه ها ترش و بعضي شيرين است ؟
لطفا در حد طفل 9 ساله توضيح دهيد
درخواست شده توسط کاربر مهمان و پاسخ داده شده توسط Admin در 13-Aug-2010 09:02 (2503 خوانده شده)
در حقیقت , طعم و مزه و شیرینی هر میوه به ترکیبات موجود در آن بستگی دارد. به طور کلی در یک میوه فروکتوز , برخی اسید ها , ویتامین ها , نشاسته , پروتئین و سلولوز وجود دارد. همه این مواد به صورت مخلوط طعم و مزه میوه را می سازند. این مواد در میوه های مختلف یک درخت یا چند درخت کنار هم به نسبت های مختلف وجود دارد.میوه هایی که قند بیشتری دارند مزه شیرین تری دارند . میوه هایی که اسید بیشتر دارند ترش مزه هستند. به طور کلی میوه های نارس مقدار اسید بیشتری از میوه های رسیده دارند. مقدار اسید یا ترشی میوه نارس با نزدیک شدن به مرحله رسیدن کاهش یافته و مقدار قند افزایش می یابد.
اگر دو درخت از یک نوع میوه با شرایط یکسان از نظر رقم , خاک و آب در کنار هم کاشته شوند و میوه هایی با مزه متفاوت تولید نمایند . این اختلاف می تواند مربوط به دریافت نور و گاز دی اکسید کربن توسط برگ ها باشد . چون برگ ها با دریافت نور و گاز دی اکسید کربن به مقدار بیشتر قند می سازندو مقدار قند بیشتری می توانند به میوه ها منتقل نمایند. هرچه به میوه ,قند بیشتری توسط برگ ها منتقل گردد آن میوه شیرین تر خواهد شد.


بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم