فروشگاه اینترنتی فایل های مقالات آموزشی کشاورزی
SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

سلام من سه بوته گوجه فرنگي در باغچه كاشتم كه ارتفاعشون تقريبا به 40 سانتي متر رسيده يكي از بوته ها2گل داده ولي گلها بعد از چند روز كه باز شدن گلبرگهاش كه زرد رنگ بود گلبرگهايش چروكيده شده ميخواستم بدونم بايد قبل از ميوه دادن گلبرگها به اين شكل شوند يا گلبرگها بايد مثل روزهاي اول تازه باشند اگر اين اتفاق غير طبيعي است لطفا راهنمايي ام كنيد هيچ اطلاعات و تجربه اي ندارم چند روز زمان ميبره تا گل به ميوه تبديل شود
درخواست شده توسط کاربر مهمان و پاسخ داده شده توسط Admin در 22-Aug-2011 15:23 (2053 خوانده شده)
گل های گوجه فرنگی با گلبرگ های به رنگ زرد روشن در انتهای ساقه ظاهر می گردد.تلقیح گل ها بین ساعت 10 صبح تا 4 بعد ظهر توسط زنبور ها و باد انجام می شود. حدود 45 تا 50 روز بعد از عمل تلقیح میوه گوجه فرنگی می رسد. وقتی گل گوجه فرنگی تلقیح گردد ، گلبرگ ها وپرچم های آن پژمرده شده و می ریزند ، تخمدان یا تخمدان های آن شروع به رشد می کند و میوه سبز بسیار کوچک را تشکیل می دهد و در مدت کمتر از یک روز بعد از تلقیح گل می توان میوه سبز گوجه فرنگی را به راحتی روی بوته مشاهده نمود.. تبدیل گل به میوه به چند عامل محیطی مانند دما ، رطوبت نسبی ، تغذیه گیاه خیلی حساس است .


بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم